GoDaddy.com a problém s nákupem .net domén

Nedávno jsem sháněl nějakou zajímavou doménu s historií na zahraničním internetu a narazil jsem na jednu v aukci u GoDaddy.com, kde jsem si za fixní cenu zaplatil NET doménu, za kterou jsem dal skoro 1.000,-Kč. Koupě proběhla v pořádku, avšak jsem narazil na to, že ani po uhrazení platby jsem stále ve své administraci doménu neviděl. Respektive nic jsem zde neviděl, jako bych si jen zřídil účet a nic nikdy nekoupil. Jen ve výpisu transakcí jsem viděl, že jsem uhradil peníze za doménu a její prodloužení na rok.

Kde byl problém?

Po několika dnech my došla trpělivost a obrátil jsem se na online podporu se svým dotazem ohledně zakoupené NET domény. Zde mi po deseti minutách dali, následující, celkem výstižnou odpověď.

After you make payment, we move the domain name to your account within two weeks of the auction’s end. We cannot move it sooner because we are obligated to hold it until the current registrant’s redemption period ends. If the current registrant renews the domain name during the redemption period, we refund your purchase.

Česky řečeno asi tolik. Doménu je možné převést do vlastnictví až po 14 denní ochranné lhůtě, v které jí původní majitel může chtít zpět. Proto se nejprve musí počkat, a pokud původní majitel o doménu neprojeví zájem, tak bude doména převedena na mě. Pokud by zájem projevil, budou mi vráceny peníze.

Když jsem tohle zjistil, tak jsem nadával na GoDaddy, protože tuhle informaci mohli dát do správy na nástěnku, aby uživatele hned po prvních pád minutách nenaštvali.

Mimo tohle, domény NET, COM, ORG, BIZ, INFO či NAME, mají určitá pravidla, za kterých je možné je převádět jinam. Předně musí být odemčené k transferu, nesmí být 10 dní před expirací a převést je lze až po 60 denní lhůtě od poslední přeregistrace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.