Hledá se pořádný fungující editor PHP pro OpenSUSE

Jak jsem před nějakou dobou vychválil OpenSUSE do nebes, tak teď mě trochu zklamal. Hledal jsem nějaký rozumný editor PHP kódu. No a buď jsem blbý já, nebo někdo jiný, ale všechny tipy na editory selhaly. Nejnadějnější byl Bluefish, což je mimochodem celkem slušná parodie na PSPad, který bohužel není dělaný pod Linuxem. Bluefish mě velmi zklamal tím, že i přes nastavené kódování UFT-8 mi neustále przní češtinu. Ostatní tipy také děs běs a to dokonce i velmi vychvalované. Třeba Eclipse. Je to určitě vymakaný editor, který toho opravdu hodně umí, ale to nejzákladnější jaksi neumí. Pitomost jako boční panel pro procházení disku je v něm zřejmě utopie. Navíc než začnete s Eclipse pracovat, musíte se prokousat nastavením, jinak je editor absolutně nepoužitelný. O tom, že bez vytvořeného projektu nelze s programem skoro pracovat se radši rozvádět nebudu. NetBeans, který mám jinak celkem rád se mi nepodařilo rozběhnout. A o dalších parodiích na PHP editory škoda mluvit.

Sehnat pořádný PHP editor je opravdu komplikované. Mezi nejlepší pod Windows patří PSPad, Notepad++ a NetBeans. I tak ani jeden program není ten nejlepší. Každý totiž umí jen něco, takže při práci většinou využívám všechny tyto editory. Je to smutné, ale je to tak. Škoda, že PSPad se již nevyvíjí. Má totiž jednu zásadní chybu, která ho degraduje na Notepad. Tou chybou je neschopnost pracovat s většími soubory, s kterými má extrémní problémy. S těmi si zas poradí Notepad++, ale ten zase nemá průzkumník kódu, nebo třeba takovou hloupost jakou je paleta barev, kterou má PSPad. NetBeans je sice nadupaný, funguje na něm pěkně i debugování, ale zas neumí mnohé další jednoduché věci. Mimo to, se spouští strašně pomalu, protože je to robustní program.

No co se dá dělat. V OpenSUSE to vypadá tak, že nejlepší editor PHP je gedit. Je rychlý, zvládne obarvení kódu, má průzkumník disku a umí správně kódovat soubory. To ostatní si nějak vyřeším oklikou.

Pokud někdo víte o nějaké funkčním PSPadu pro linux, tak mi to napište do komentářů. Vím, že s Wine lze PSPad používat i zde, ale to mi připadá trochu stupidní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..